Apple uykuları takip edecek

Sosyal medyada paylaş

Uyku kalitesi izleme ve değerlendirme alanında faaliyet gösteren Beddit sosyal medya hesabından şirketin Apple’ tarafından satın alındığını duyurdu.

Veriler Apple gizliliği altında

Finlandiya merkezli Beddit açıklamanın devamında “sonraki süreçte tüm kişisel verilerin artık Apple gizlili politikası kapsamına alındığını ve işlenip kullanılacağını” belirtti.

Kullanıcılar artık Apple HealthKit  uygulamasını İphone’larına indirerek Beddit’e bağlanabileceği ve artık uyku kalite değerlendirmesini Apple HealthKit uygulaması ile yapabilecekler.

Uyku kalitesini arttırıyor

apple uyku takip uygulaması
Apple uyku takip uygulaması

Beddit’in ürettiği  sensörleri kullanıcılar çarşafın altına yerleştirme suretiyle solunum,uyku sırasında hareketlilik oranı ,uyku kalitesi ve horlama gibi diğer değişkenleri uygulama üzerinden takip edebilmekte ve böylece uyku kalitesini daha iyi hale getirebilmek için uygulama tarafından otomatik olarak verilen tavsiyeler doğrultusunda uyku kalitelerini arttırabiliyorlar

Apple farklı alanlarda İOS ve Mac kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştıracak satın alma ve arge faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor, çok yakında akıllı ev ve otomobil sektöründe de bir liderler arasında yer almaya hazırlanan Apple giderek hayatımızın vazgeçilmez markaları arasında yer alır oldu.

Bora Çınar Teknoseyret.com

Bir Yorum Yazın